Europa Nostra, głos społeczeństwa obywatelskiego zaangażowanego w ochronę dziedzictwa kulturowego Europy, we współpracy z Państwem-Gospodarzem reprezentowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, po raz pierwszy w historii obrad Komitetu Światowego Dziedzictwa, w ramach 41. sesji zorganizowali spotkanie towarzyszące zatytułowane Civil Society World Heritage Meeting. Odbyło się ono w Krakowie w dniu 5 lipca 2017 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Hasło przewodnie spotkania Civil Society – W kierunku dialogu ze społeczeństwem obywatelskim – było jednocześnie celem, aby poprawić jakość i efektywność sposobu w jaki społeczeństwo obywatelskie jest angażowane we wdrażanie postanowień Konwencji w sprawie ochrony światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tej pionierskiej inicjatywie uda się nawiązać regularną współpracę, która umożliwi Komitetowi Światowego Dziedzictwa korzystanie w pełni z wiedzy, pasji i potencjału obywateli – profesjonalistów i wolontariuszy – aktywnie zaangażowanych w działanie na rzecz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników Sesji. Ku zadowoleniu organizatorów, wzięło w nim udział ok 50 osób – byli to nie tylko członkowie organizacji pozarządowych, ale także przedstawiciele Państw-Stron, ciał doradczych UNESCO oraz Centrum Światowego Dziedzictwa reprezentowane przez dr Mechtild Rossler.  

 

Przemówienie Sneški Quaedvlieg-Mihailović, Sekretarz Generalnej EUROPA NOSTRA, z 10 lipca 2017 r. podsumowujące spotkanie Civil Society World Heritage Meeting.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję