41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa towarzyszą wydarzenia, które odbywają się w przestrzeni Krakowa, poza głównym miejscem obrad, a na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników. Są to m.in.:

  1. Ogród Nadzieikompleks rzeźb Hedvy Ser, Ambasadora Dobrej Woli i Specjalnego Ambasadora Dyplomacji Kulturalnej;
    Rozdarcie, Eksplozja, Pęknięcie, Odnowa
    Otwarcie: 3 lipca 2017 roku, godz. 18.30, bulwar Kurlandzki, Kraków
  2. Bogactwo przyrodnicze Polski - wystawa na Rynku Głównym w Krakowie (w sąsiedztwie kościoła pw. św. Wojciecha)



Ogród Nadziei

Ogród Nadziei na bulwarach wiślanych przy ul. Podgórskiej powstał dzięki Hedvie Ser, urodzonej w Izraelu francuskiej malarce i rzeźbiarce uhonorowanej w 2011 roku tytułem Artystki UNESCO na rzecz Pokoju. Uroczyste otwarcie (3 lipca, 18.30) odbędzie się podczas trwającej w Krakowie 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa.

Na projekt składają się cztery powstałe pod wpływem myśli kabalistycznej monumentalne rzeźby z brązu podarowane przez Hedvę Ser Krakowowi: Rozdarcie, Eksplozja, Pęknięcie, Odnowa. Zawarta w nich symboliczna interpretacja losu społeczności żydowskiej w Polsce niesie uniwersalne przesłanie dla wszystkich narodów. Odnajdujemy tu nie tylko obraz kolejnych etapów destrukcji, ale także nadzieję opartą na przekonaniu, że zdegradowany świat ma w sobie moc odrodzenia. Praca dedykowana jest pamięci pochodzących z Polski rodziców artystki, którzy przeżyli pobyt w niemieckim nazistowskim obozie w Auschwitz i po wojnie wyjechali do Izraela. „Poprzez szepczący brąz głosy mojej matki, mojego ojca i utraconych pokoleń polskich Żydów opowiedzą o swoich marzeniach i o pokoju dla przyszłości” pisała autorka z okazji pierwszej prezentacji rzeźb Krakowie – na wystawie Destrukcja i odrodzenie w 2014 roku w Żydowskim Muzeum Galicja.

                    



Bogactwo przyrodnicze Polski

Miejsce: Rynek Główny w Krakowie (w sąsiedztwie kościoła pw. św. Wojciecha)
Termin: 2-12 lipca 2017 r.

Plenerowa ekspozycja prezentująca piękne fotografie najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych miejsc, gatunków zwierząt i roślin oraz zjawisk przyrodniczych, charakterystycznych dla każdego z 23 polskich parków narodowych.


 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję